Krzyż w Mąkoszycach(przy kościele w Mąkoszycach). Figurka Najświętszego. Serca Jezusowego (znajduje się na  trawniku przed probostwem w Mąkoszycach). Kapliczka przydrożna w Mąkoszycach (znajdująca się przy polnej drodze wiodącej na Stary Folwark, na parcelach). Krzyż w Mąkoszycach (znajduje się przy polnej drodze łączącej Frużów z Pisarzowicami). Krzyż w Mąkoszycach (znajduje się na cmentarzu parafialnym w Mąkoszycach). Krzyż w Mąkoszycach ( znajduje się na rozwidleniu dróg łączących Syców-Ostrzeszów-Międzybórz). Krzyż w Marcinkach (stoi na cmentarzu w Marcinkach). Krzyż w Marcinkach (stoi przy drodze wiodącej na gajówkę). Krzyż w Marcinkach (stoi na skrzyżowaniu dróg wiodących do Mąkoszyc i Kobylej Góry). Krzyż w Marcinkach (stoi na zakręcie drogi wiodącej na leśniczówkę i dalej drogą leśną do Perzowa). Krzyż w Marcinkach (stoi przy kościele w Marcinkach).Krzyż w Zmyślonej Ligockiej (stoi na skrzyżowaniu dróg.Krzyż wytacza granicę parafii Mąkoszyce).

Dziękuję za odpowiedź na nasz konkurs i przesłane zdjęcia. Mamy w naszej parafii jeszcze kapliczkę w Pisarzowicach przy drodze na Syców. Przy kapliczkach i krzyżach naszej parafii odbywają się nabożeństwa majowe. Zdjęcia z maja tego roku przypominają nam naszego byłego proboszcza ks. kanonika Mirosława Łacińskiego na takim nabożeństwie właśnie w Pisarzowicach. Jeśli macie zdjęcia z ks. kanonikiem przesyłajcie. Utworzymy osobną galerię tych zdjęć.

kapliczka w Pisarzowicach

Krzyż w Rybinie

Zmuszony jestem ogłosić koniec konkursu :(, a to dlatego , że już więcej krzyży i kapliczek w naszej parafii nie ma. Ostatnim krzyżem dotąd nie umieszczonym jest krzyż w Rybinie. Dziękuję za udział w konkursie zwycięscom przekaże skromne nagrody.

brakujący krzyż

W Pisarzowicach jest jeszcze jeden krzyż
przydrozny, znajduje sie on przy drodze łaczącej Pisarzowice z tzw
Parcelami, a dokładniej przy  zakręcie do posesji pana Świtały.
Natomiast kapliczka Matki Boskiej znajduje sie w Pisarzowicach na
prywatnym ogrodzie państwa Patkowskich. Mam nadzieję, że uda się w najbliższym czasie umieścić zdjęcia.